Szkoła Podstawowa Specjalna nr 19 z nowym obiektem sportowym

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu mogą już korzystać z nowego boiska i ścieżki zdrowia.

Odbioru kolejnej inwestycji, zrealizowanej przez Miasto, dokonała dziś - w imieniu prezydenta Grzegorza Sapińskiego - wiceprezydent Barbara Gmerek, która sprawdziła jakość nowo powstałego obiektu.

- Zainwestowaliśmy w komfort i bezpieczeństwo uczniów. Dzięki inwestycji zadbamy o potrzeby dzieci niepełnosprawnych – mówi Barbara Gmerek, wiceprezydent Kalisza. - To jednak nie koniec prac. W dalszej kolejności zajmiemy się remontem drogi prowadzącej do boiska. Miasto podjęło już w tym kierunku odpowiednie działania zmierzające do zmodernizowania nawierzchni.

Zadanie, za kwotę 687.000,00 zł brutto, zrealizowała firma „Leszek Kułak – Budownictwo Sportowe. Inżynieria Krajobrazu”, z siedzibą w Skwierzynie.

Przy placówce zostało wybudowane boisko wielofunkcyjne przystosowane do gry w siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę. Powstała ścieżka zdrowia. Zmodernizowana jest bieżnia sportowa i skocznia. Prace objęły także wymianę ogrodzenia, budowę oświetlenia boiska, wyposażenie sportowe. Na terenie obiektu umiejscowiono elementy małej architektury – kosze i ławki.

Wiceprezydent Barbara Gmerek przedstawiła potrzebę budowy obiektu prezydentowi Grzegorzowi Sapińskiemu, który poparł tę inicjatywę.

fot. Piotr Cieślak