Kalisz liderem edukacji

Miasto Kalisz otrzymało prestiżowy certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” oraz wyróżnienie „Lider Bezpieczeństwa w Oświacie”. Nagrody odebrał prezydent Grzegorz Sapiński podczas uroczystości, która w minioną sobotę odbyła się w auli Nowodworskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W uzasadnieniu czytamy: „W skali województwa wielkopolskiego Kalisz zdecydowanie wyróżnia się na plus konsekwentnie prowadzonymi działaniami w ramach polityki oświatowej, opartymi na nowoczesnych paradygmatach zarządzania i strategiach managerskich (…) władze Kalisza rozumieją istotę rozwoju kwalifikacji zawodowych wśród młodzieży uczącej się, jak również podnoszenie owych kwalifikacji wśród dorosłych”.

To wielki sukces naszego miasta oraz Wydziału Edukacji, a w szczególności wszystkich nauczycieli i dyrektorów kaliskich szkół.