Kalisz okiem młodych architektów. Podsumowaliśmy warsztaty Architektour 2019

Poznaliśmy efekty działań studentów, którzy pracowali nad zagospodarowaniem sześciu obszarów Kalisza w ramach ogólnopolskich warsztatów Architektour 2019.

Przez tydzień Kalisz stał się miejscem pracy i obiektem zainteresowań studentów, wykładowców akademickich oraz praktyków – architektów z najbardziej znanych pracowni w kraju. Nie zabrakło także debaty z udziałem specjalistów i otwartych wykładów związanych z zagospodarowaniem miejskiej przestrzeni.

Wszystkim uczestnikom i partnerom projektu przedsięwzięcia podziękowania złożył prezydent Krystian Kinastowski: - Zaprezentowane koncepcje są bardzo interesujące, mogą być głosem w dyskusji o rozwoju miasta. Widać, że młodzi architekci bardzo głęboko przeanalizowali zagadnienia związane z powierzonymi im obszarami. Cieszy mnie, że w wielu punktach nasze spojrzenia na rozwój przestrzenny Kalisza są zbliżone. Młodzi architekci i ich opiekunowie pokazali, że mają świadomość, iż miasto to żywy organizm. Nie wystarczy patrzeć na to co dziś, ale przewidywać co wydarzy się za 20, 30 lat. Warsztaty były bardzo cennym doświadczeniem dla samorządu i pracowników urzędu miasta.

Architekci pracowali nad sześcioma obszarami: zachodnia część Śródmieścia II – rejon ulic Podgórze i Jabłkowskiego; tereny pofabryczne Wistil S.A. - ul. Majkowska 13; tereny pofabryczne Teknia Automotive – ul. Piskorzewie, ul. Złota; Złoty Róg bulwar nad Prosną – al. Wolności; tereny pod zabudowę mieszkaniową przy ul. Przybrzeżnej; tereny inwestycyjne przy ul. Podmiejskiej 16, należące do firmy Colian Holding S.A.

Wersja do druku
Wersja PDF