Kolejne budynki KTBS w budowie

Przy ul. Stawiszyńskiej 4, w sąsiedztwie Kanału Bernardyńskiego rozpoczęła się budowa dwóch budynków wielorodzinnych, w których zaprojektowano łącznie 28 lokali mieszkalnych. Na terenie zostanie urządzony plac zabaw oraz parking. Obiekty wzmocnią zasób Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Spółka z o.o., który liczy obecnie 23 budynki, mieszczące 1204 mieszkania.

Projektowana powierzchnia użytkowa mieszkań wynosi 1563,12m2 . W dwóch budynkach, na czterech kondygnacjach, powstanie łącznie 28 mieszkań dwu- i trzypokojowych o powierzchniach odpowiednio około 43m2 i około 59 m2. Na parterze zlokalizowane zostaną cztery lokale dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, w tym dla poruszających się na wózkach inwalidzkich. W mieszkaniach zostaną zamontowane brodziki niskoprofilowe, a przy budynku wybudowana zostanie rampa najazdowa.

Powstanie plac zabaw dla najmłodszych lokatorów. Nie zabraknie zieleni. Utworzony zostanie także parking.

Standard mieszkań oddanych do użytkowania będzie obejmował: panele podłogowe w pokojach, gres/płytki ceramiczne w kuchni i łazience, drzwi zewnętrzne antywłamaniowe, drzwi wewnętrzne, wannę, umywalkę, miskę ustępową w łazience, zlewozmywak wraz z szafką w kuchni.

Generalnym wykonawcą, wybranym w przetargu, została Firma Budowlana Marek Antczak. Prace mają zakończyć się w 2023 roku.

Tekst: Katarzyna Ciupek, zdjęcia: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta