Koncert na Dzień Matki

Najpiękniejsze polskie i światowe przeboje można było usłyszeć podczas koncertu z okazji Dnia Matki. Na muzyczne wydarzenie w hali Kalisz Arena zaprosił mieszkańców prezydent Krystian Kinastowski.

Na scenie zagrali dla kaliszan zespół Części Zamienne oraz wokalistki: Ewelina Król-Owczarek, Joanna Kondrat, Sylwia Wrzalska i Agata Górecka-Lipińska. Dodatkową atrakcją koncertu było bicie rekordu Polski w największej liczbie osób śpiewających piosenkę rozrywkową jednocześnie. W hali Kalisz Arena piosenkę "A ja wolę moją mamę" z repertuaru Majki Jeżowskiej zaśpiewały 2463 osoby. Rekord należy teraz do Kalisza!

Organizatorami koncertu były Miasto Kalisz i Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji. Sponsorem bicia rekordu Polski była firma Colian.

Film z bicia rekordu Polski

Tekst i film: Juliusz Kowalczyk, zdjęcia: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta Kalisza