Koncerty kaliskiej szkoły muzycznej z międzynarodową nutą

Już w nadchodzący weekend Kalisz ponownie rozbrzmi talentem młodych wykonawców. W naszym mieście usłyszeć można będzie nie tylko uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu, ale także wychowanków Miejskiej Szkoły Muzycznej z miasta partnerskiego Hamm.

Dla melomanów weekend rozpocznie się już w piątek o 19:00 od koncertu dyplomantów kaliskiej szkoły muzycznej. Młodzi muzycy-soliści, we współpracy z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej pod batutą Martyny Zych, wykonają własne interpretacje utworów największych mistrzów. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć TUTAJ.

W poniedziałek 20 maja o 17:00 będzie miał miejsce koncert finałowy międzynarodowego projektu współpracy między szkołami muzycznymi z Kalisza i niemieckiego Hamm. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu zaprasza mieszkańców mieszkańców naszego miasta i wszystkich fanów muzyki do swojej sali koncertowej, gdzie będzie można usłyszeć połączone siły orkiestr dętych obu szkół. W repertuarze znajdą się m.in. największe przeboje muzyki filmowej, popularnej i klasycznej.

Tych, którym koncert tylko zaostrzy apetyt na dobrą muzykę, młodzi wykonawcy zapraszają na wieczorny jam session o 19:30 w Komoda Club Residence, będący melodyjnym podziękowaniem i pożegnaniem dla zagranicznych gości. Na poniedziałkowe wydarzenia wstęp wolny.

Międzynarodowy projekt został sfinansowany przez organizację Deutsch-Polnisches Jugendwerk, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Tekst: Tomasz Witak, grafika: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Henryka Melcera
Wersja do druku
Wersja PDF