Archiwum zaprasza na prelekcję Jerzego Wojtczaka

"Zaangażowanie patriotyczne ziemian wielkopolskich w świetle badań genealogicznych rodu Niemojowskich ze Śliwnik" to tytuł prelekcji Jerzego Wojtczaka, która odbędzie się w siedzibie Archiwum Państwowego w Kaliszu.

Jerzy Wojtczak to archiwista rodzinny, emerytowany pracownik PKP. W latach 80. XX w. był przewodniczącym Oddziału Wojewódzkiego polskiego Związku Katolicko-Społecznego, radnym Wojewódzkiej Rady Narodowej w Kaliszu. W Nowych Skalmierzycach pełnił funkcję radnego i członka Zarządu Urzędu Gminy i Miasta. Z jego inicjatywy ufundowano pamiątkowe tablice z okazji 100-lecia miasta, roku milenijnego i pomnik Jana Pawła II. Od Rady Gminy i Miasta otrzymał "Medal za Zasługi dla Ziemi Skalmierzyckiej". w 2014 r. nagrodzono go "Złotym Laurem Kultury". Swoje artykuły na temat dziejów regionu zamieszcza w "Gazecie Skalmierzyckiej".

Prelekcję zatytułowaną "Zaangażowanie patriotyczne ziemian wielkopolskich w świetle badań genealogicznych rodu Niemojowskich ze Śliwnik" autor wygłosi w piątek, 23 listopada, o godzinie 12.00, w siedzibie Archiwum Państwowego w Kaliszu, przy ulicy Poznańskiej 207.

Oprac. Archiwum Państwowe w Kaliszu