Festyn z okazji Dnia Dziecka – zapraszamy do wspólnej zabawy!

1 czerwca świętujemy Dzień Dziecka. Najmłodszych, i nie tylko, zapraszamy do wspólnej zabawy. W programie m.in. gry, konkursy, występy taneczne, koncerty, bańki mydlane, specjały kulinarne. Impreza odbędzie się nad zalewem Szałe, początek o godz. 14.00. Wszystkie atrakcje są nieodpłatne.

Dzień Dziecka organizują wspólnie: Miasto Kalisz, Gmina Opatówek i Komenda Miejska Policji w Kaliszu. O szczegółach podczas spotkania z dziennikarzami opowiedzieli: Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza; Mirosław Przybyła, dyrektor Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu oraz mł. insp. Witold Goździelewski, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu.

- Cieszę się, że wracamy do organizacji Dnia Dziecka. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Serdecznie zapraszam, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – mówił wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. - Podczas imprezy towarzyszyć będą nam strażacy oraz policjanci, co gwarantuje bezpieczeństwo nad wodą.

Ponadto swoje stoiska zaprezentują stowarzyszenia, instytucje i firmy z powiatu kaliskiego. W godzinach 16:00-20:00 będzie czynny także punkt poboru krwi. Do godz. 16.00 na wodach zalewu Szałe rozgrywane będą Międzynarodowe Regaty Windsurfingowe.

W organizację wydarzenia włączyły się Kaliskie Linie Autobusowe, które 1 czerwca umożliwią uczestnikom festynu bezpłatny przejazd linią 3A od godz. 14.00 do 22.00. Po zakończeniu imprezy, o godz. 22.30 zaplanowano dodatkowy kurs z Szałego do Kalisza.

Organizatorami imprezy są: Miasto Kalisz, Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Gmina Opatówek, Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu oraz Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko – Ostrowska i Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

„Festyn z okazji Dnia Dziecka” – program:
godz. 14:00 – rozpoczęcie
Sieraszewski Dance Studio (występ – konkursy)

- konkurs pływanie na „BYLE CZEM”
- konkursy i zabawy prowadzone przez Uciechowo

- występ Gminnego Ośrodka z Opatówka
- straż pożarna – konkursy dla dzieci
- występ Amelii Grzelaczyk
- specjalny pokaz sprawności podczas pozorowanych akcji, przygotowany przez policję
- występ Talent Studio
- konkursy i zabawy prowadzone przez Uciechowo

- występ Orkiestry Dętej z Chełmc

- występ Adama Stańczyka

- występ ZOUZY
- pokaz sztucznych ogni
ok. 22:30 - zakończenie imprezy.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk