Magiczna Irlandia w Galerii Szatnia MDK

Już po raz szósty Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu uczestniczy w obchodach Dni św. Patryka w naszym mieście, organizując konkurs plastyczny Magiczna Irlandia.

Konkurs skierowany jest do młodych twórców z przedszkoli, szkół podstawowych, klas gimnazjalnych, liceów oraz osób niepełnosprawnych. 

Uroczyste podsumowanie, połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej w Galerii Szatnia MDK, odbyło się w środę 13 marca.

Jak co roku, wnętrze galerii wypełnione zostało pięknymi pracami, w których kolorem dominującym jest zieleń. Wśród nich można znaleźć zachwycające pejzaże Zielonej Wyspy, bajkowe zamki, tajemnicze ruiny, dziecięce portrety św. Patryka oraz formy przestrzenne – makiety z charakterystycznymi dla Irlandii krajobrazami i architekturą.

Laureaci zostali wyłonieni spośród 258 uczestników konkursu. Jury przyznało 15 nagród i 24 wyróżnienia. Dodatkowe nagrody Fundacji Kultury Irlandzkiej w Poznaniu otrzymało 6 osób: 3 za pracę zbiorową oraz 3 nagrody indywidualne. Pamiątkowe dyplomy i upominki laureatom wręczyli współorganizatorzy projektu: Justyna Mazurek-Schramm, wiceprezes Fundacji Kultury Irlandzkiej w Poznaniu i Leszk Ziąbka, pomysłodawca przedsięwzięcia, miłośnik kultury irlandzkiej, jednocześnie przedstawiciel Stowarzyszenia PRO KALISIA, archeolog i radny Rady Miasta Kalisza.

Gratulacje młodym twórcom złożyli także: Tadeusz Skarżyński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Kalisza i Mariusz Witczak, naczelnik Wydziału Edukacji UM oraz Beata Paszak, dyrektor MDK.

Na zakończenie wernisażu, przy dźwiękach celtyckiej muzyki, można było obejrzeć prezentację pt.: „Moja magiczna Zielona Wyspa” i skosztować tortu, który ozdobiony trzylistną koniczyną w kolorach irlandzkiej flagi, był niewątpliwą atrakcją wieczoru.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która jest dostępna w Galerii Szatnia MDK w godzinach pracy placówki. Wstęp jest wolny.

 

 

 

Tekst i zdjęcia: MDK w Kaliszu
Wersja do druku
Wersja PDF