Zapraszamy do udziału w Kaliskim Marszu Niepodległości

11 listopada o godz. 11:00 spotkamy się na terenie targowiska miejskiego przy ulicy 3 Maja, by wyruszyć w Kaliskim Marszu Niepodległości.

- Przed nami Narodowe Święto Niepodległości, najważniejsze i najbardziej radosne święto patriotyczne. 104 lata temu nasza Ojczyzna odzyskała wolność, o którą walczyło kilka pokoleń Polaków. Zapraszam do wspólnego uczczenia tej rocznicy. Wybierzmy się razem na Kaliski Marsz Niepodległości, który wyruszy z ulicy 3-Maja. Przejdziemy ulicami miasta – oddając hołd bohaterom, dzięki którym dziś żyjemy w wolnym kraju. Aleją Wolności wejdziemy na pl. Wojciecha Bogusławskiego, gdzie odbędzie się główna uroczystość. Uświetnią ją: 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana z Międzyrzecza oraz orkiestry dęte. Zachęcam do udziału. Świętujmy razem! Cieszmy się niepodległością! - zaprasza prezydent Krystian Kinastowski.

Szczegółowy program i regulamin uroczystości oraz mapkę przedstawiającą trasę marszu publikujemy w załącznikach.

Ponadto, 11 listopada o godz. 13:00 w katedrze odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny, a o godz. 15:00 Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej przeprowadzi grę miejską. Odbędzie się także szereg wydarzeń towarzyszących.

Tekst: Katarzyna Ciupek, zdjęcie: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta
Wersja do druku
Wersja PDF