Zespół Dzherelo z wizytą w Kaliszu

W kaliskim ratuszu gościł zespół folklorystyczny Dzherelo („Źródło”) z Kamieńca Podolskiego. Artystów z naszego partnerskiego miasta powitał – w imieniu prezydenta Grzegorza Sapińskiego – wiceprezydent Tomasz Rogoziński.

Spotkanie było okazją do rozmowy o naszym mieście i współpracy na polu kulturalnym.

Jeszce dziś artyści odwiedzą dyrekcję i pracowników Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu, a wieczorem wystąpią na Głównym Rynku (gdyby pojawiły się złe warunki atmosferyczne - w sali recepcyjnej kaliskiego ratusza) w ramach „Kaliskiego lata muzyczno-filmowego”. Początek koncertu o godz. 19.00. Zespół zaprezentuje program "Muzyka łączy serca i narody".

Artyści pozostaną w Kaliszu do 15 lipca.

Zespół powstał w 2002 roku w Kamieńcu Podolskim przy Koledżu Kultury i Sztuki. Organizatorem i kierownikiem zespołu jest nauczyciel dyscyplin chóralnych uczelni Tetiana Stolaba. W ciągu 15 lat działalności twórczej zespół uczestniczył w wielu koncertach i konkursach: Międzynarodowym Festiwalu Rodzinnym "Wieńka Kupały", Międzynarodowym Festiwalu Kultur Narodowych "Tęcza Podilska” oraz 4. Międzynarodowym Festiwalu Kultur Narodowych "Wyspa siedmiu skarbów" (październik 2010). Był wielokrotnie nagradzany.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk