Lato w mieście

Podczas tegorocznych wakacji w Kaliszu zapraszamy na koncerty, pikniki, wystawy i festiwale. Nie zabraknie również sportowych emocji.

Przed nami XIII Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski, organizowany przez Filharmonię Kaliską. Podczas czterech koncertów usłyszymy utwory m.in. Mozarta, Straussa i Haydna.

Nowe wystawy zaprezentują podczas wakacji: Ośrodek Kultury Plastycznej "Wieża Ciśnień", Galeria Sztuki im. Jana Tarasina oraz Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza.

Po raz 27. Kalisz stanie się sceną Międzynarodowego Festiwalu Artystycznych Działań Ulicznych La Strada.

Tradycyjnie, na swój festiwal zaprosi także stowarzyszenie Multi Art.

Po raz kolejny do Kalisza zawita wielka triathlonowa rywalizacja.

Większość wydarzeń odbędzie się w plenerze.

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem wydarzeń kulturalnych i sportowych, które odbędą się w lipcu i sierpniu w naszym mieście, opracowanym przez Wydział Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kalisza.

Przypominamy również, że dostępna dla zwiedzających jest ekspozycja w piwnicach i wieży kaliskiego ratusza. Sprawdź szczegóły. 

Zarówno kaliszanie, jak i turyści mogą wybrać się na bezpłatną przejażdżkę po Kaliszu zabytkowymi autobusami z przewodnikiem. Sprawdź szczegóły.

Swoją ofertę wakacyjną prezentują także miejskie instytucje kultury (szczegóły w załącznikach). Warto również zapoznać się z godzinami udostępniania obiektów sportowych (w załączeniu).

Ponadto zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami:

Lato w kaliskim skateparku

Tekst: Katarzyna Ciupek
Wersja do druku
Wersja PDF