Lekkoatleci powalczą o mistrzostwo Kalisza

4 października, na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej odbędą się Otwarte Mistrzostwa Miasta Kalisza w Lekkiej Atletyce dla uczniów w ramach Licealiady oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Organizatorem zawodów, nad którymi honorowy patronat objął prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński, są Miasto Kalisz oraz Kaliski Szkolny Związek Sportowy.

Uczestnicy mistrzostw podzielni zostaną na dwie kategorie wiekowe: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz uczniowie III klasy gimnazjów i VIII i VII szkół podstawowych.

Rywalizacja odbywać się będzie w następujących konkurencjach:

Szkoły ponadgimnazjalne:
dziewczęta – biegi: 100pł,100m, 400m, 1500m; skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą(3kg), chód na 3km, sztafeta szwedzka,
chłopcy – biegi: 110pł, 100m, 400m, 1500m; skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą(5kg), chód na 3km, sztafeta szwedzka.

Szkoły gimnazjalne i podstawowe:
dziewczęta – biegi:80pł, 100m, 300m, 600m; skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą(3kg), chód na 3km, sztafeta szwedzka,
chłopcy –biegi: 110pł, 100m, 300m, 1000m; skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą (5kg), chód na 3km, sztafeta szwedzka.

Zdobywcy miejsc I-III otrzymają pamiątkowe medale. W każdej konkurencji przewidziano też upominki dla najlepszego zawodnika z Kalisza.
Zawody zostaną rozegrane zgodnie z przepisami PZLA i odbędą się bez względu na pogodę.

Program:

10.15 – uroczyste otwarcie zawodów
10.30 – początek rywalizacji
15.00 – zakończenie zawodów

Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym młodym sportowcom.

Tekst: Karina Zachara, fot. Norbert Gałązka