Magiczny Powrót do przeszłości na Szlaku Piastowskim

15 czerwca mieszkańcy i turyści przebywający w Kaliszu będą mieli okazję przenieść się w czasy Piastów. - To będzie dzień pełen atrakcji, związanych z historią, kulturą i sztuką - obiecują pracownicy Informacji Turystycznej, organizatora imprezy.

Od godziny 15:00 do 20:00, uczestnicy będą mogli zwiedzić Centrum Baśni i Legend oraz Lokacji Miasta wraz ze skarbcem. Nie zabraknie stanowisk rycerskich - fechmistrz poprowadzi walki w szrankach, a kat zaprezentuje dawne metody wymierzania sprawiedliwości. W łaźni odbędą się prelekcje o średniowiecznej higienie. Namiot herolda pozwoli zapoznać się ze sprzętem bojowym i bogatymi strojami cywilnymi. Na torze łuczniczym każdy uczestnik imprezy będzie mógł spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. Mincerz zapozna zgromadzonych ze sztuką bicia monet, a kaletnik i pancernik zaprezentują wyroby skórzane i zbroje.

Na plener malarski pod basztą zapraszamy najmłodszych artystów, którzy stworzą prace inspirowane średniowieczem. Dawne tańce zaprezentuje Stowarzyszenie Calisia (od 16.00 do 17.00). Wyjątkowa podróż w czasie zostanie uzupełniona warsztatami ceramicznymi, które poprowadzą instruktorzy Glinofrajdy (od 17.00 do 19.00). Nie zabraknie stoisk gastronomicznych i unikatowych wyrobów rękodzielniczych.

Na wyjątkową lekcję historii zapraszamy w sobotę, 15 czerwca, pod kaliską basztę, w godzinach 15.00 - 20.00.

WKST
Wersja do druku
Wersja PDF