Miasto kupiło ambulans dla szpitala w Wolicy

Prezydent Krystian Kinastowski przekazał Sławomirowi Wysockiemu, dyrektorowi szpitala w Wolicy kluczyki do nowego ambulansu. Miasto Kalisz dofinansowało zakup pojazdu kwotą 300 tys. złotych.

- Konsekwentnie doposażamy służbę zdrowia. Tym razem dofinansowaliśmy zakup karetki dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy – powiedział prezydent Krystian Kinastowski. - To przede wszystkim wkład w bezpieczeństwo i zdrowie pacjentów, a także komfort pracy personelu medycznego.

Ambulans ratunkowy typu A2 będzie służył do transportu jednego lub kilku pacjentów.

- Naszym zadaniem jest zapewnienie pacjentom odpowiedniego komfortu. Z Miastem Kalisz współpracujemy od lat. Karetka wysokiej klasy jest potrzebna. Latem mamy odpowiednią klimatyzację, zimą ogrzewanie. Co bardzo istotne, możemy przewieźć jednocześnie więcej niż jednego pacjenta - powiedział dyrektor Wysocki. - Chciałem podziękować panu Prezydentowi i Radzie Miasta Kalisza, gdyż ta karetka nie mogłaby zostać kupiona, gdyby nie Państwa zrozumienie i wsparcie.

Do tej pory szpital dysponował dwiema karetkami.

Nowy pojazd posłuży do transportu chorych do innych placówek medycznych, oddalonych od szpitala w Wolicy.

Całkowity koszt zakupu karetki to nieco ponad 325.000 złotych.

W dzisiejszym przekazaniu pojazdu uczestniczyli także: Mirosław Gabrysiak - wiceprzewodniczący Rady Miasta Kalisza oraz Irena Sawicka - Skarbnik Miasta.

Oprac. i zdjęcia: Katarzyna Ciupek