Miasto i prezydent wyróżnieni za rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej

Prezydent Grzegorz Sapiński odebrał wyróżnienie "Inwestor na Medal" w konkursie "Budowniczy Polskiego Sportu". To wyraz uznania za "całokształt dotychczasowych działań na rzecz rozwoju nowoczesnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w mieście".

- Klub Sportowa Polska pragnie przyznać Miastu Kalisz i Panu Prezydentowi wyróżnienie INWESTOR NA MEDAL za realizację w ramach Programu Inwestycji Strategicznych areny sportowej na stadionie miejskim przy ulicy łódzkiej w Kaliszu, a także za całokształt dotychczasowych działań na rzecz rozwoju nowoczesnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w mieście, na rzecz promocji sportu i rekreacji wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej, a tym samym za wspieranie programu BUDUJEMY SPORTOWĄ POLSKĘ - można przeczytać w uzasadnieniu werdyktu.

Uroczyste wręczenie wyróżnień miało miejsce 27 września, w Warszawie, podczas gali Budowniczych Polskiego Sportu. - Cieszę się, że efekty pracy wykonanej w tej kadencji są dostrzegane i doceniane - mówi prezydent Grzegorz Sapiński. - Robimy wszystko, by Kalisz był miastem maksymalnie przyjaznym mieszkańcom. Wiemy, że nowoczesna Infrastruktura sportowo-rekreacyjna zachęca do aktywnego wypoczynku, daje możliwość rozwijania pasji. Stąd nasze starania o wysokiej jakości obiekty, czy sprzęt. Mamy świadomość, że to bardzo ważna inwestycja w zdrowie naszych mieszkańców.

Konkursowi patronują m.in. marszałkowie województw, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwo Kultury i dziedzictwa Narodowego, SARP i wiele innych instytucji, związków sportowych oraz stowarzyszeń.

Oprac. Tomasz Staszczyk, fot. Adam Rotter
Wersja do druku
Wersja PDF