Nagrody z Hamm

Tradycją stało się nagradzanie najlepszego absolwenta kaliskiego "Asnyka" oraz najlepszego ucznia z języka niemieckiego w szkole przez Burmistrza Miasta Hamm oraz Stowarzyszenie Kulturbrücke Hamm-Kalisz.

W tym roku dyplomy i nagrody przyznawane są już po raz dwudziesty, nad czym czuwa ze strony niemieckiej Ulrich Kroker, prezes stowarzyszenia, a z polskiej germanistka I Liceum Ogólnokształcącego,, Agnieszka Iwanow-Maruda. Bardzo cieszy fakt, że nowy Burmistrz Hamm, pan Marc Herter postanowił kontynuować tę tradycję.

We wtorek 25 maja dyplomy otrzymały dwie absolwentki z identyczną najwyższą średnią, Julia Jaworska i Jagoda Niczyporuk oraz do najlepsza z języka niemieckiego, laureatka 44.Olimpiady Języka Niemieckiego, Larissa Biernacki.

Oprócz pamiątkowych dyplomów, które wręczyła uczennicom wicedyrektor I Liceum, Emilia Wojtulewicz, nagrodzone uczennice otrzymały fundusze na zakup książek oraz najlepsze życzenia na przyszłość w szczególnym, trzydziestym roku partnerstwa Kalisza i Hamm, do którego Asnyk jako partnerska szkoła Hammonense dołożył swoją cegiełkę. Dyrektor I Liceum, Urszula Janczar, wystosowała do fundatorów listy z podziękowaniem za wieloletnie pielęgnowanie tak szczególnej tradycji.

Dodała A. Tomaszewska, Kancelaria Prezydenta Miasta za I LO im. A. Asnyka, zdjęcia: I LO.