Erasmus dla przedszkoli

Przedstawicielki przedszkoli z Kalisza, Martina na Słowacji, Daruvar w Chorwacji i Jičina w Czechach uczestniczyły w pierwszym spotkaniu w ramach projektu edukacyjnego "Pokaż mi moje miasto" w ramach programu ERASMUS+.

 

Partnerskie miasta – Kalisz i Martin w ramach programu ERASMUS realizują projekt „Pokaż mi moje miasto”. Projekt zaczął się 1.10.2019 i potrwa do 31.05.2021.
Pierwsze spotkanie odbyło się w dniach od 5 do 9 listopada br. w Martinie. Uczestniczyły w nim  przedstawicielki Publicznego Przedszkola nr 9 w Kaliszu: dyrektor Agnieszka Przybyłowska, nauczycielki Agata Bartczak i Natalia Warszowska oraz Agnieszka Tomaszewska, przedstawiciel Urzędu Miasta Kalisza. Podczas wizyty trzy przedszkola z Martina prezentowały słowacki folklor w wykonaniu najmłodszych oraz regionalne potrawy i rękodzieło.

 

Projekt „Pokaż mi moje miasto” skierowany jest do pedagogów, dyrektorów i nauczycieli przedszkoli, przedstawicieli organów prowadzących placówki edukacyjne, młodzieżowe i kultury. Zgodnie z założeniami efektem projektu będzie zorganizowanie konkursu artystycznego, wystawy pokonkursowej i wydanie kalendarza z najlepszymi pracami, opracowanie zajęć z edukacji regionalnej dla dzieci, stworzenie gry edukacyjnej, nagranie filmów prezentujących najciekawsze miejsca w mieście.

Następne spotkanie w ramach projektu odbędzie się w Kaliszu, w pierwszych dniach kwietnia. Nasze miasto odwiedzi 16 przedstawicieli przedszkoli słowackich, czeskich i chorwackich. Jednym z zadań uczestników będzie stworzenie propozycji wycieczek wideo „Najlepsze miejsca w moim mieście“, obowiązujących wszystkich zaangażowanych placówek. Propozycje będą obejmować szczegółowe informacje, takie jak termin realizacji konkursu, czas nagrania, liczbę dzieci zaangażowanych w nagranie, liczba prezentowanych scen, kategorie wiekowe itp.

Poza zapoznaniem się z pracą kaliskich przedszkoli i poznawaniem miasta, uczestnicy wezmą też udział w zaplanowanym w tym czasie „Tygodniu Zdrowia”. Poznają też polskie tradycje związane z Wielkanocą oraz kaliskie baśnie i legendy.

 

logosbeneficaireserasmusright_plNaWWW.jpg [217.33 KB]

Tekst: A. Tomaszewska. zdjęcia A. Przybyłowska, A. Tomaszewska
Wersja do druku
Wersja PDF