Harens Lyceum w Kaliszu

W ramach międzynarodowej współpracy z III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu, nasze miasto odwiedziła trzydziestoosobowa grupa uczniów z Harens Lyceum z Królestwa Niderlandów.

W sali recepcyjnej ratusza spotkał się z młodzieżą wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. Była to okazja do rozmów o naszym mieście, wymiany doświadczeń w zakresie edukacji, kultury i sportu.

- Witam w Kaliszu w imieniu prezydenta Krystiana Kinastowskiego. Spotykamy się w pięknej Sali Recepcyjnej im. Ignacego Adama Bujnickiego. - Kalisz to drugie pod względem wielkości miasto Wielkopolski, leży w malowniczej dolinie rzeki Prosny. Szczyci się posiadaniem najstarszej metryki pisanej wśród miast polskich. Zapraszam do zwiedzania Parku Miejskiego, murów średniowiecznego zamku i wielu innych ciekawych miejsc - powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Wiceprezydent opowiedział także o historii Kalisza, bieżących inwestycjach i osiągnięciach, jak choćby sukcesie III LO w rankingu „Perspektyw”, czy zdobyciu przez miasto tytułu Najlepszego Sportowego Samorządu 2021.

Podczas wizyty w Kaliszu uczniowie obejrzą ekspozycję multimedialną w ratuszu oraz będą podziwiali panoramę z tarasu widokowego na wieży. Będą także mieli okazję spacerować historycznymi ulicami miasta.

Uczniowie z kaliskiego liceum odwiedzą Haren w kwietniu następnego roku.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta