Jubileuszowe drzewko

We wrześniu z okazji 30-lecia partnerstwa miast w obecności delegacji z Hamm w kaliskim Parku Przyjaźni posadzono drzewo z gatunku klon czerwony.

Z tej samej okazji w piątek 19 listopada w Hamm, w centrum miasta przy ul. Nordenwall, zasadzony został wiąz. Przy sadzeniu obecni byli: nadburmistrz Marc Herter oraz przedstawiciele stowarzyszeń, które ufundowały drzewko: Międzynarodowego Klubu Hamm, stowarzyszenia Most Kultury i Stowarzyszenia Historycznego w Hamm.
W krótkich słowach fundatorzy podkreślili, że obydwa drzewa pełnią rolę pomnika upamiętniającego minione 30 lat, ale jako żywe rośliny są wyrazem nadziei na dalszą partnerską współpracę.
- W czasach politycznych napięć pielęgnowanie partnerskich relacji na płaszczyźnie obywatelskiej ma szczególne znaczenie – podsumował Karl Engels, przewodniczący Mostu Kultury.

Oprac. A. Tomaszewska, Kancelaria Prezydenta Miasta, zdjęcia: Wolfgang Rometsch, Uli Kroker