Kaliszanie po raz 20. pobiegli w La Louvière

Biegacze Supermaratonu - Kalisz: Piotr Maciejewski, Sebastian Antkowiak i Mieczysław Mikołajewski odwiedzili belgijskie miasto partnerskie Kalisza, by wziąć udział w czerwcowym Jogging La Louvière.

Delegacja gościła w Belgii od 14 do 17 czerwca br. na zaproszenie burmistrza Jaquesa Goberta oraz Edwarda Janowskiego, Prezesa Polsko-Belgijskiego Koła Kulturalnego w La Louvière.

Bieg rozpoczął się w niedzielę o godz. 15:00.

Sebastian Antkowiak i Mieczysław Mikołajewski wystartowali na dystansie 21 km, natomiast Piotr Maciejewski na dystansie 11 km.

Najlepsze miejsce: 47 na 415 startujących zajął Sebastian Antkowiak. Mieczysław Mikołajewski był 316., a Piotr Maciejewski był 654. na 799 startujących.

Po oficjalnym zakończeniu dekoracji, burmistrz Jaques Gobert zaprosił na scenę biegaczy z Kalisza i Foligno (Włochy), żeby przypomnieć mieszkańcom, że była to okrągła 20. rocznica od kiedy te ekipy startują w tradycyjnym Jogging La Louvière.

Podczas wizyty biegacze odwiedzili także Pałacu Sportu, w którym spotkali się z władzami miasta i zobaczyli unikatową w skali światowej windę do przemieszczania barek i jachtów.

Oprac. Katarzyna Ciupek, zdjęcia: Supermaraton-Kalisz