Kaliszanie pobiegli w La Louviere

Udział kaliskich biegaczy w czerwcowym biegu w La Louviere (Belgia) ma prawie 20-letnią tradycję. Pod przewodnictwem Piotra Maciejewskiego, zawodnika KTS Supermaraton, przedstawiciele klubu odwiedzają to miejsce, by podtrzymywać kontakty z wciąż prężnie działającą polonią.

W tym roku Kalisz reprezentowali: Piotr Maciejewski, Weronika Wodiczko i Rafał Pokora. Biegacze spotkali się z wielką gościnnością, zarówno ze strony władz miasta, którzy  przy każdej okazji pozdrawiali zaprzyjaźnione miasto Kalisz z Polski, jak i biegaczy, którzy na widok flagi na koszulce wołali – „Alle, Pologne, Kalish”. Również przedstawiciele Polonii chętnie spędzali czas z gośćmi z Kalisza. Doroczne biegi w partnerskim La Louviere odbywają się na dystansach 6, 11 i 21,1 km.

tekst: Agnieszka Tomaszewska, WKST