Kolejne dary dla Ukrainy

Do Kalisza przyjechał kolejny transport z pomocą dla Kamieńca Podolskiego. Dary przekazały osoby z partnerskiego miasta Hautmont we Francji oraz firma Społem z Kalisza.

W odpowiedzi na apel prezydenta Krystiana Kinastowskiego przedstawiciele komitetu Hautmont-Kalisz pokonali ponad 1200 km, by przekazać wsparcie Kamieńcowi Podolskiemu. Wśród darów znalazły się m.in. lekarstwa, pampersy, żywność długoterminowa, środki ochrony osobistej, a także koce.

W pomoc dla naszego miasta partnerskiego zaangażowała się także Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Kaliszu, która ofiarowała przede wszystkim żywność oraz środki czystości.

Przypominamy, że w Ratuszu nadal trwa zbiórka dla naszych ukraińskich przyjaciół. Listę potrzeb znajdziecie na stronie: https://bit.ly/3MtM3XK. Dary można przynosić na portiernię lub do Centrum Informacji Turystycznej w godzinach od 7:00 do 20:00.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta