La Louvière w żałobie

Wyrazy współczucia i żalu – w imieniu całej społeczności naszego miasta - skierował do Jacquesa Goberta, burmistrza La Louvière, Krystian Kinastowski. W tych trudnych chwilach wspieramy pogrążonych w żałobie przyjaciół z Belgii.

Wczoraj w La Louvière rozpędzony samochód wyjechał w grupę mieszkańców bawiących się na festynie. Zginęło sześć osób, trzydzieści siedem jest rannych. Tragedia, której przyczyny nie są jeszcze ustalone, dotknęła całe miasto.

Szanowny Panie Burmistrzu,

z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o dramatycznych wydarzeniach, jakie rozegrały się w niedzielny poranek, 20 marca, w La Louviere.
Wydarzenia te zamieniły tradycyjny, ważny dla społeczności La Louviere czas radosnego świętowania i beztroskiej zabawy w czas smutku i żałoby.
Władze samorządowe Kalisza, cała Rada Miasta i mieszkańcy najstarszego z polskich miast są wstrząśnięte tą tragedią.
Niech ten list, kierowany do Pana Burmistrza, a za Jego pośrednictwem do wszystkich mieszkańców La Louviere, z którymi łączą nas więzi przyjaźni, będzie wyrazem naszego żalu, współczucia i solidarności z rodzinami ofiar i wszystkimi mieszkańcami La Louviere.
Proszę przyjąć nasze kondolencje.

Tadeusz Skarżyński                                 Krystian Kinastowski
Przewodniczący Rady Miasta Kalisza             Prezydent Miasta Kalisza

Kontakty z belgijskim La Louviere zostały nawiązane 24 lata temu. Współpraca odbywa się przede wszystkim na płaszczyźnie kulturalnej i sportowej.

tekst: Kancelaria Prezydenta Miasta, zdjęcie: La Louviere.