Maski z Hamm już służą

Siedem tysięcy masek, w tym tysiąc typu FFP2, podarowało Kaliszowi niemieckie Hamm w ramach współpracy między miastami.

Władze Kalisza zadecydowały o przekazaniu masek do miejsc, w których są one najbardziej potrzebne. Trafiły one na Szpitalny Oddział Ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny oraz do jednoimiennego Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy, w którym leczeni są teraz tylko pacjenci zarażeni koronawirusem.

- Maseczki na pewno przydadzą się w szpitalach i zostaną dobrze wykorzystane przez personel, który codziennie ratuje zdrowie i życie mieszkańców – powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

Włodarz Kalisza wysłał też do Thomasa Hunstegera-Petermanna, nadburmistrza Hamm, oficjalny list z wyrazami wdzięczności za przekazanie pomocy.

Zdjęcia: I. Cieślak, A. Błaszczyk, M. Bartnik Oprac. A. Tomaszewska