Wakacje przy dźwiękach ukulele

W Kaliszu gości brytyjski zespół „Ukulele Strummers Society” z Preston, naszego partnerskiego miasta. Wczoraj mogliśmy ich posłuchać podczas Muzycznego Rynku, a dziś muzycy zagrali koncerty przy fontannie Noce i Dnie oraz na Rozmarku.

Występy uświetniły obchodzony w tym roku jubileusz 30-lecia współpracy obu miast – Kalisza i Preston.

Goście z Preston nie tylko koncertowali w Kaliszu, ale także zwiedzali nasze miasto. W piątek spotkali się z przedstawicielami władz samorządowych.

Warto przypomnieć, że na Rozmarku trwają W-akacje, projekt realizowany przez Stowarzyszenie Multi.Art. Do godz. 20.00 można wziąć udział w warsztatach z robienia zabawek. Następnie zostaną wyświetlone filmy – o godz. 20.00 dla dzieci i o 21.00 dla dorosłych widzów.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk