Muzyczny Rynek z Ukulele Strummers Society

Brytyjski zespół „Ukulele Strummers Society” z Preston, partnerskiego miasta Kalisza, wystąpił dziś w ramach Muzycznego Rynku. Koncert uświetnił obchodzony w tym roku jubileusz 30-lecia współpracy obu miast.

W piątkowy wieczór, o godzinie 19:00 zespół z Anglii zagrał na scenie przed ratuszem. Artyści, razem z mieszkańcami - blisko trzydziestoosobową grupą -  którzy przynieśli swoje ukulele, odegrali utwór Boba Dylana „Knockin’ on Heaven’s Door”.

Wcześniej goście z Preston wzięli udział w warsztatach przygotowujących do wspólnego koncertowania. Odbyły się one w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka. Organizowała je Szkoła Muzyczna Music Store, działająca na kaliskim rynku muzycznym od 28 lat, ucząc gry na instrumentach, prowadząc zajęcia śpiewu i tańca czy dając koncerty. Warsztaty poprowadził Piotr Kowalski.

Grupę „Ukulele Strummers Society” będzie też można usłyszeć w sobotę – o 11:30 przy fontannie „Noce i Dnie” oraz o 17:15 na Rozmarku.

Goście z Preston, oprócz koncertowania w Kaliszu, także zwiedzali nasze miasto. W piątek spotkali się z przedstawicielami władz miasta.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk