Nowe władze Kamieńca

Mychajło Positko został nowym burmistrzem partnerskiego Kamieńca Podolskiego. Zastąpił tym samym Mychajło Simaszkewycza, który kandydował do Rady Rejonu Kamienieckiego i pełni w niej funkcję przewodniczącego.

25 października mieszkańcy Kamieńca Podolskiego wybierali nowe władze i radnych. O stanowisko burmistrza ubiegało się siedmiu kandydatów, a do ostatecznego wyboru konieczna okazała się druga tura. Po kolejnym głosowaniu 15 listopada nowym burmistrzem został Mychajło Positko ze Związku Wszechukraińskiego "Wolność".

Dzisiaj odbyła się uroczystość zaprzysiężenia nowego gospodarza Kamieńca Podoslkiego oraz 39 radnych. Mychajło Positko złożył przysięgę przed budynkiem urzędu, w obecności mieszkańców miasta. Druga część sesji odbyła się w sali obrad.

Mychajło Wołodymirowicz Positko pochodzi z Kamieńca Podolskiego i ma 35 lat. Od 2015 r. był radnym Rady Miejskiej i przewodniczącym miejskiego oddziału  Wszechukraińskiego "Wolność". Pod jego kierownictwem organizacja zebrała miliony hrywien, by pomóc wojsku, biednym, zbudować kościoły, zorganizować zajęcia dla dzieci, wyremontować szkoły i pracownie artystyczne. W radzie miasta był najaktywniejszym radnym jeśli chodzi o liczbę interpelacji, wystąpień, projektów uchwał. Był pomysłodawcą otwartych posiedzeń rady (transmisje on-line). Znany z organizowania zakrojonych na szeroką skalę działań na rzecz praw człowieka.  Funkcję  burmistrza będzie sprawował przez najbliższe 5 lat.

Tekst A. Tomaszewska, Urząd Miasta, zdjęcia za https://kam-pod.gov.ua/