Ślemy pozdrowienia do Belgii

Wiceprezydent Grzegorz Kulawinek przyjął dziś w swoim gabinecie Piotra Maciejewskiego, biegacza KTS Supermaraton Kalisz, który od blisko dwudziestu lat jest sportowym ambasadorem Kalisza w belgijskim La Louviere. Za swoje dotychczasowe działania na rzecz współpracy w roku 2015 został odznaczony tytułem Honorowy Przyjaciel Miasta Kalisza.

Na ścianie w gabinecie wiceprezydenta zawisł obraz autorstwa Edwarda Janowskiego, również Honorowego Przyjaciela Miasta Kalisza, mieszkającego od lat w La Louviere działacza polonijnego, malarza, patrioty, pochodzącego z okolic Kalisza, obecnie szefa Koła Kulturalnego Belgijsko-Polskiego Regionu Centre.

Sporych rozmiarów obraz o tematyce sportowej został oficjalnie przekazany Miastu ponad dwa lata temu, teraz znalazł godne miejsce. Zdjęcie obrazu zdobiącego gabinet wiceprezydenta zostanie wysłane do jego autora i naszych belgijskich przyjaciół.

Tekst: A. Tomaszewska, zdjęcia: I. Cieślak