Partnerska ławka w Hamm

Mozaikowa ławeczka, przedstawiająca charakterystyczne budynki Kalisza i Hamm, stanęła w naszym partnerskim mieście.

W zeszłym roku Hamm i Kalisz obchodziły 30-lecie partnerstwa. Międzynarodowy Klub Hamm (I.C.H.), stowarzyszenie aktywnie działające w dziedzinie współpracy Hamm z miastami partnerskimi, wyszedł z pomysłem stworzenia z tej okazji „Ławki przyjaźni”. Oficjalne odsłonięcie odbyło się w piątek 4 listopada w obecności nadburmistrza Hamm, Marca Hertera, przedstawicieli stowarzyszeń I.C.H. oraz Kulturbrücke Hamm-Kalisz. Ławeczka znajduje się w pobliżu wsadzonego rok temu z okazji jubileuszu drzewka.
Autorką ławki jest mieszkająca w Hamm artystka, Johanna Bialas. Na mozaikę złożyło się ponad 8 tysięcy kawałków różnej wielkości, które utworzyły łatwo rozpoznawalne zabytki i symbole obydwu miast.

Dodała A. Tomaszewska, Kancelaria Prezydenta Miasta, zdjęcia: Thorsten Hübner, Miasto Hamm