Polsko-niemiecka grupa z wizytą w ratuszu

Uczniowie i nauczyciele z partnerskiego Hamm wraz z kolegami z I Liceum Ogólnokształcącego gościli dziś w ratuszu. W sali recepcyjnej powitał ich Grzegorz Kulawinek. Po krótkim przedstawieniu miasta i jego historii w odpowiedzi na zainteresowanie uczestników, wiceprezydent przedstawił ofertę kulturalną i sportową dla młodzieży oraz przekazał drobne upominki.

Okazją do wizyty młodzieży z Niemiec w naszym mieście jest realizacja wspólnego projektu dotyczącego filmów krótkometrażowych. Uczniowie z Hamm przebywają w Kaliszu od piątku, 23 września i do tej pory zwiedzili łódzkie Muzeum Kinematografii, obejrzeli filmy krótkometrażowe, a do dalszej części projektu szukali inspiracji na ulicy Piotrkowskiej, w Manufakturze i pod słynną Łódzką Filmówką.
Program w Kaliszu również jest bardzo atrakcyjny: niemieccy uczniowie na równi z polskimi kolegami wzięli udział w szkolnej edycji Europejskiego Dnia Języków Obcych, zwiedzali Kalisz podczas gry terenowej, poznawali jego najciekawsze miejsca.  Dzisiaj obejrzeli ekspozycję w ratuszowych podziemiach i na wieży.
Wizyta uczniów Asnyka w Hamm planowana jest na wrzesień przyszłego roku.

Wymiana polsko-niemiecka odbywa się w ramach wieloletniej współpracy między kaliskim Asnykiem i Gymnasium Hammonense i została dofinansowana ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Dodała A. Tomaszewska, zdjęcia M. Furmaniak - Kancelaria Prezydenta Miasta