Preston w żałobie

Partnerskie miasto Preston z Wielkiej Brytanii, podobnie jak inne miasta należące do Zjednoczonego Królestwa i Wspólnoty Narodów, pogrążone są w żałobie po śmierci Elżbiety II.

Wyrazy współczucia do Neil'a Darby'ego, burmistrza Preston, skierowały władze miasta:

Szanowny Panie Burmistrzu, drogi Przyjacielu,

dziś łączymy się z miastami w Wielkiej Brytanii i Wspólnocie Narodów, aby wyrazić nasz smutek po śmierci Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II. W imieniu miasta Kalisza składam serdeczne kondolencje Jego Królewskiej Mości Królowi Karolowi III i całej Rodzinie Królewskiej w tym bardzo smutnym czasie.

Przesyłam moje najgłębsze kondolencje również dla wszystkich mieszkańców Preston, którzy z wielkim sentymentem wspominają wizytę Królowej z okazji przyznania Preston statusu Miasta przed 20 laty.

To wielka strata nie tylko dla Was, ale dla całego świata. Przez ponad 70 lat królowa Elżbieta II była przykładem bezinteresownego przywództwa i służby publicznej. Wraz z jej śmiercią kończy się pewna ważna epoka.

W tym czasie smutku stoimy u boku naszych partnerów i przyjaciół. Jesteście w naszych myślach i modlitwach.

Tadeusz Skarżyński                               Krystian Kinastowski
Przewodniczący                                Prezydent Miasta Kalisza