Przyjechali na Święto Miasta

Od 9 do 12 czerwca z okazji obchodów Święta Miasta gościmy w Kaliszu przedstawicieli miast partnerskich: Hamm (Niemcy), Preston (Wielka Brytania), La Louvière (Belgia), Martina (Słowacja), Dijk en Waard (Królestwo Niderlandów), Hautmont (Francja), Kamieńca Podolskiego (Ukraina) oraz zaprzyjaźnionego miasta Łowecz (Bułgaria).

Dzisiaj, z okazji jubileuszu 25-lecia współpracy miast władze Miasta Kalisza oraz Martina wspólnie posadziły drzewko w Parku Przyjaźni. Przedstawiciele miast partnerskich zwiedzili miasto, ekspozycję multimedialną w ratuszu i Liceum Sztuk Plastycznych. Wzięli także udział w otwarciu podwórka przy ul. Parczewskiego, zrewitalizowanego przy udziale młodzieży. Wieczorem goście uczestniczyć będą w Uroczystej Sesji Rady Miasta Kalisza.

- Naszym gościom życzę udanego pobytu w najstarszym z polskich miast. Liczę, że obraz naszego – pięknego, przyjaznego i pełnego zabytków - miasta zostanie w waszych sercach - powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza.

W sobotnim programie wizyty przewidziano m.in. zwiedzanie gmachu dawnego zakładu karnego i udział w XXVII Europejskim Strzelaniu o Srebrną Lilię św. Józefa z charytatywnym strzelaniem do tarczy na rzecz Kamieńca Podolskiego oraz koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej.

Tekst: Magdalena Furmaniak, zdjęcia: Magdalena Furmaniak, Magdalena Bartnik, Kancelaria Prezydenta Miasta