Sukcesy kaliskich biegaczy w La Louviére

Po dwuletniej przerwie (jedna edycja została odwołana ze względu na epidemię, druga odbyła się w trybie wirtualnym) kaliscy biegacze ponownie wzięli udział w biegach w belgijskim La Louviére.

Przedstawiciele klubu KTS Supermaraton odwiedzają to partnerskie miasto nie tylko, by uczestniczyć w sportowej rywalizacji, ale też, by podtrzymywać kontakty z działającą tam polonią oraz biegaczami z La Louviére, którzy kilkukrotnie już odwiedzali Kalisz i startowali w Biegu Ptolemeusza.

W tym roku Kalisz reprezentowali: Edyta Marciniak, Rafał Pokora i Robert Kaliciński. Gościli oni w La Lauviere na zaproszenie burmistrza Jaquesa Goberta od 17 do 20 czerwca br.

Biegi w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach odbyły się w niedzielę 19 czerwca.

Edyta Marciniak na dystansie 11 km zajęła 6. miejsce w kategorii OPEN Kobiet, a w kategorii wiekowej K 35-44 – 2. miejsce.
Robert Kaliciński na dystansie 11 km zajął 29. miejsce w kat. OPEN, w kategorii wiekowej M50 - 4 miejsce.
Rafał Pokora wystartował na dystansie 21 km i zajął 61. miejsce w kategorii OPEN, w kategorii wiekowej M40 – 6. miejsce.