Święto Miasta w międzynarodowym gronie

Przedstawiciele ośmiu miast partnerskich i zaprzyjaźnionych gościli w Kaliszu z okazji Święta Miasta Kalisza. Do grodu nad Prosną przyjechali reprezentanci: Hamm (Niemcy), Preston (Wielka Brytania), La Louvière (Belgia), Martina (Słowacja), Dijk en Waard (Niderlandy), Hautmont (Francja), Kamieńca Podolskiego (Ukraina) oraz Łowecz (Bułgaria).

W piątek z okazji jubileuszu 25-lecia współpracy miast władze Miasta Kalisza oraz Martina wspólnie posadziły drzewko w Parku Przyjaźni. Przedstawiciele miast partnerskich zwiedzili miasto, ekspozycję multimedialną w ratuszu i Liceum Sztuk Plastycznych im. T. Kulisiewicza. Wzięli także udział w otwarciu podwórka przy ul. Parczewskiego, zrewitalizowanego przy udziale młodzieży. Wieczorem goście uczestniczyli w uroczystej Sesji Rady Miasta Kalisza.
W sobotnim programie wizyty znalazło się m.in. zwiedzanie gmachu dawnego zakładu karnego i udział w XXVII Europejskim Strzelaniu o Srebrną Lilię św. Józefa z charytatywnym strzelaniem do tarczy na rzecz Kamieńca Podolskiego Wieczorem, podczas intronizacji Króla Kurkowego, goście z Ukrainy otrzymali pamiątkową tarczę wraz z zebraną kwotą w wysokości 3 tysięcy złotych.
Kulturalnym akcentem - koncertem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej – zagraniczni goście zakończyli wizytę w Kaliszu.

Dodała A. Tomaszewska, zdjęcia Kancelaria Prezydenta Miasta