Wizyta gości z Hamm

Dzisiaj rozpoczyna się wizyta delegacji z Hamm, z którym Kalisz przed 30. laty podpisał umowę o partnerstwie. W skład delegacji wchodzą nadburmistr Marc Herter, radni oraz przedstawiciele dwóch stowarzyszeń: Międzynarodowego Klubu Hamm oraz Most Kultury.

Pobyt w naszym mieście rozpoczęli od wizyty w ratuszu i spotkania z władzami miasta. O dotychczasowej współpracy i planach na najbliższe lata rozmawiali z prezydentem Krystianem Kinastowskim oraz wiceprezydentem Grzegorzem Kulawinkiem.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. A. Asnyka delegacja wzięła udział w ślubowaniu klas pierwszych. Następnie przy fontannie Noce i Dnie została otwarta wystawa widoków Hamm z lotu ptaka autorstwa Hansa Blosseya - pilota i fotografa. Po wystawie goście zwiedzą miasto zabytkowym autobusem, zapoznają się z technologią renowacji fortepianów i pianin w SAP Renovation, a także wezmą udział w uroczystościach nadania sztandaru Państwowej Straży Pożarnej na Głównym Rynku. Będą również uczestniczyć w uroczystej sesji Rady Miasta.

W sobotę, 11 września w Parku Przyjaźni, przy alejce prowadzącej w prawo od wejścia do parku, zostanie zasadzone drzewko, upamiętniające 30-lecie współpracy i zaprezentowana ławka, którą ufundowali Państwo Marlene i Wolfgang Rometsch z Hamm. Później, w Państwowej Szkole Muzycznej odbędzie się koncert uczniów, nawiązujący do partnerstwa naszych miast i współpracy szkół muzycznych, a po południu delegacja będzie mogła uczestniczyć w obchodach Dni Księstwa Kaliskiego.

Tekst: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta