Z pomocą dla Kamieńca

Kolejny, czwarty już transport z pomocą humanitarną dla Kamieńca Podolskiego, został przygotowany wczoraj wieczorem.

W dalszym ciągu napływa wsparcie od naszych miast partnerskich.. Dzięki pomocy finansowej brytyjskiego Preston zostały zakupione towary o wartości prawie 20 tysięcy złotych: artykuły spożywcze i materiały opatrunkowe. Kolejną darowiznę, za którą również zostały zakupione artykuły spożywcze oraz chemia gospodarcza, przekazał darczyńca z Hamm. Pozostałe dary rzeczowe pochodzą ze zbiórki w Hamm oraz ze zbiórki przeprowadzonej przez Bruno and Armelle Elie w miejscowości Cosne Cours Sur Loire (firma Elie pour Elle France we współpracy z firma Elie pour Elle Polska).
Przy załadunku tradycyjnie pomagali strażacy ochotnicy z OSP Sulisławice, Lis, Dobrzec, Piwonice i Winiary. Po raz czwarty transport jest możliwy dzięki firmie transportowej DeSmolio.
Tir dojedzie do granicy polsko-ukraińskiej w najbliższy poniedziałek, stamtąd ładunek zostanie odebrany przez kierowców z Kamieńca Podolskiego.

Tekst A. Tomaszewska, zdjęcia M. Bartnik, Kancelaria Prezydenta Miasta