Z wdzięczności dla Polski

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości Polski mieszkańcy Kamieńca Podolskiego posprzątali teren polskiego cmentarza. Nekropolię uporządkowali: pracownicy komunalni, przedstawiciele sektora kultury i wielu innych.

W ten sposób okazali wdzięczność tym, którzy z całych sił wspierają Ukraińców w tak trudnym czasie walki o wolność.
Na znak wdzięczności i szacunku dla całego narodu polskiego od teraz przy wjeździe do Kamieńca Podolskiego mieszkańców i gości witać będzie transparent ze słowami szczerych podziękowań dla naszego kraju.

Po zakończeniu prac nastąpiło uroczyste podniesienie flag naszych państw i wydarzenia artystyczne poświęcone kulturze polskiej.

Mychajło Positko – burmistrz Kamieńca Podolskiego zwrócił się do Polaków ze słowami wdzięczności: "Dzisiaj jest święto waszej wolności. A my, podnosząc do nieba flagi naszych zaprzyjaźnionych narodów, dziękujemy bez końca za niezawodne ramię, pomoc, schronienie. Za wolność naszą i waszą!”

Dodała A. Tomaszewska, zdjęcia miasto Kamieniec Podolski