Zagraniczni studenci z wizytą u prezydenta

Studenci z Rosji, Bułgarii i Turcji, studiujący w semestrze letnim w PWSZ im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego na kierunku Zarządzanie spotkała się z prezydentem Krystianem Kinastowskim oraz wiceprezydentem Grzegorzem Kulawinkiem.

Studenci opowiadali o zaletach studiowania w ramach programu Erasmus+, z jakimi problemami spotykają  się jako studenci zagraniczni w innym kraju. Ciekawi byli tez roli prezydenta miasta, jego zadań, problemów z jakimi spotyka się podczas bieżącej pracy.

Podczas wizyty w Ratuszu radna Kamila Majewska zapoznała uczestników Erasmusa także z zadaniami Rady Miasta, komisjami merytorycznymi funkcjonującymi w Kaliszu, sposobem wyboru radnych i prezydenta oraz zagadnieniami dotyczącymi budżetu miasta na prawach powiatu.

Oprac. i zdjęcia A. Tomaszewska, K. Majewska