Życzenia z okazji Święta Niepodległości od ukraińskiego miasta partnerskiego

Burmistrz miasta partnerskiego Kamieńca Podolskiego, Mychajło Positko, w liście do prezydenta Krystiana Kinastowskiego skierował do mieszkańców Kalisza i wszystkich Polaków serdeczne życzenia szczęśliwego Święta Niepodległości.

W swoim liście do Prezydenta Miasta Kalisza Krystiana Kinastowskiego Mychajło Positko, burmistrz naszego miasta partnerskiego w Ukrainie Kamieńca Podolskiego, złożył wyrazy podziękowania za okazaną przez lata współpracy pomoc, jak również życzenia pokoju i dobrobytu z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości. Burmistrz załączył również klip, w którym mówi o przyjaźni między naszymi narodami i miastami. Całość filmu można znaleźć pod tym linkiem: LINK

Treść listu zamieszczamy poniżej.

Drogi Krystian!

W imieniu narodu ukraińskiego serdecznie gratulujemy z okazji Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej!
11 listopada to szczególny dzień dla wszystkich Polaków. To dzień, w którym Polska obchodzi 105. rocznicę odzyskania niepodległości.
Nasze narody łączy wspólna historia, wspólne tradycje i wartości. Razem walczyliśmy o wolność i niepodległość. Razem bronimy prawa do samostanowienia i bezpieczeństwa.
Dziś, gdy Ukraina broni swojej niepodległości przed rosyjską agresją, Polska udziela nam bezprecedensowego wsparcia. Otworzyliście swoje drzwi dla milionów ukraińskich uchodźców. Zapewniacie pomoc humanitarną i wojskową. Stoicie ramię w ramię z Ukrainą w walce o wolność i sprawiedliwość.
Jesteśmy wdzięczni za waszą pomoc. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie. Jesteśmy wdzięczni za waszą przyjaźń. Nigdy jej nie zapomnimy.
Szczerze życzymy waszemu potężnemu krajowi pokoju, stabilności, dobrobytu i rozwoju.
Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca będzie kontynuowana w przyszłości. Razem zbudujemy pokojową, wolną i demokratyczną Europę.
Szczęśliwego Dnia Niepodległości, drodzy Polacy!

Pozdrawiam,
Burmistrz Mychajło POSITKO