Miejskie programy zdrowotne

Miasto Kalisz rozpoczyna przygotowania do uruchomienia sześciu programów zdrowotnych i profilaktycznych. Samorząd zarezerwował na nie kwotę blisko 220 tysięcy złotych.

Na początku miesiąca prezydent Krystian Kinastowski popisał zarządzenia o ogłoszeniu konkursów na realizację programów. Teraz Miasto czeka na oferty w sześciu zakresach:

1. Medycyna sportowa dla dzieci i młodzieży do ukończenia 21-go roku życia czynnie uprawiającej sport ubiegającej się o przyznanie lub posiadających licencje na amatorskie uprawianie sportu w kaliskich klubach sportowych oraz zawodników pomiędzy 21 a 23 rokiem życia, którzy nie otrzymują wynagrodzenia w związku z uprawianiem sportu, zrzeszonych w kaliskich klubach sportowych. Na realizację programu przeznaczone zostanie maksymalnie 35 tysięcy złotych.

2. Miejski program profilaktyki zdrowotnej „Wczesnego wykrywania chorób piersi u kobiet”. Na jego realizację zarezerwowana jest kwota nie większa niż 50 tysięcy złotych.

3. Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w mieście Kalisz, który pochłonie maksymalnie 35 tysięcy złotych.

4. Profilaktyka stomatologiczna wśród dzieci pięcioletnich zamieszkałych na terenie Miasta Kalisza. Na realizację programu przeznaczone zostanie maksymalnie 20 tysięcy złotych.

5. Program polityki zdrowotnej wczesnego wykrywania wad wzroku u dzieci w wieku 6 lat zamieszkałych na terenie Miasta Kalisza. Na jego realizację zarezerwowana jest kwota nie większa niż 38 850 złotych.

6. Druga edycja programu profilaktycznych szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta Kalisza powyżej 60 roku życia. Pochłonie on maksymalnie 40 tysięcy złotych.

Na oferty czekamy do 20 lutego 2019 roku do godziny 14:00. Należy je składać w zaklejonych kopertach do Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza przy ul. Kościuszki 1a (pokój 120, pierwsze piętro).

Tekst Juliusz Kowalczyk