Monitorujemy sytuację i wspieramy szpitale

Kaliski samorząd wspiera służbę zdrowia.

Zgodnie z informacjami przekazanymi dziś rano, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu na oddziale zakaźnym przebywa 14 osób. U ośmiu pacjentów stwierdzono zakażenie koronawirusem, sześciu pozostałych czeka na wyniki testu. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przekazała informację, że obecnie 331 osób objętych jest kwarantanną. Przestrzeganie kwarantanny pozostaje pod nadzorem policji.

Władze miasta monitorują i wspierają szpitale. 100.000 złotych na zakup respiratora i środków ochrony dla personelu medycznego Miasto przekaże Wojewódzkiemu Szpitalowi przy ul. Poznańskiej. Takie samo wsparcie otrzyma Szpital w Wolicy. Stosowne projekty uchwał w tej sprawie będą przedmiotem obrad najbliższej sesji Rady Miasta.

Obecnie przy ul. Poznańskiej wyłączone z normalnej pracy są trzy oddziały, których personel i pacjenci objęci są kwarantanną: Oddział Kardiologiczny, Chirurgiczny i Internistyczny II.

Aby wspierać służby medyczne, władze miasta wskazały również miejsca, w których można zorganizować tymczasowe punkty dla zespołów pogotowia ratunkowego – zastępcze miejsca postoju karetki. Będą to: pomieszczenie przy hali lekkoatletycznej Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji przy ul. Łódzkiej oraz obiekt OSP Dobrzec przy ul. Biskupickiej.

Oprac. Kancelaria Prezydenta Miasta, zdjęcie: Magdalena Bartnik