Nadzwyczajna sesja RMK

Mimo że ostatnia sesja, zaplanowana w VII kadencji samorządu, odbyła się 25 października, to ustawa o samorządzie gminnym przewiduje zwołanie sesji nadzwyczajnej, na dzień przypadający w ciągu 7 dni od dnia złożenia wniosku przez prezydenta lub co najmniej ¼ ustawowego składu rady gminy.

Wniosek do Andrzeja Plichty, przewodniczącego Rady Miasta Kalisza, złożył prezydent Grzegorz Sapiński. Swoją decyzję uzasadnił m.in. rozpoczęciem ważnych postępowań przetargowych, do których Miasto powinno zabezpieczyć środki finansowe w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej. Ponadto, prezydent zwrócił również uwagę na dwa projekty uchwał w sprawie opinii o lokalizacji kasyna gry. Miasto jest zobowiązane wydać ją w formie uchwały, co jest jednym z wymogów uzyskania koncesji ministra właściwego do spraw finansów publicznych.

W porządku obrad znalazło się w sumie 5 projektów uchwał. Radni przegłosowali je jednomyślnie (23 głosy „za”).

W dzisiejszym posiedzeniu Rady Miasta Kalisza wziął udział Krystian Kinastowski, prezydent elekt.

Tekst: Elżbieta Zmarzła