Nowa ścieżka edukacyjna

Mieszkańcy Kalisza mogą korzystać z nowej ścieżki edukacyjnej, która powstała na terenie Szkoły Podstawowej nr 12.

Zadanie „Rewitalizacja terenów zielonych i rekreacyjnych przy ul. Długosza w Kaliszu”, za kwotę 345.600,00 zł brutto, wykonała firma „Gardens” Zakład Kształtowania Zieleni Grzegorz Sobolewski. To kolejna inwestycja w ramach budżetu obywatelskiego.

Szczegóły dotyczące inwestycji przedstawili dziś: Grzegorz Sapiński, prezydent miasta Kalisza; Piotr Cieślak, naczelnik Wydziału Partycypacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kalisza oraz Małgorzata Gałczyńska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 im. Księcia Bolesława Pobożnego w Kaliszu.

- Terenów rekreacyjnych w mieście wciąż przybywa. Kolejna inwestycja to m.in. zasługa kaliszan, którzy aktywnie włączają się w realizację budżetu obywatelskiego. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie – mówi prezydent Grzegorz Sapiński.

Teren jest wyposażony w tablice edukacyjne, rzeźby i ławki. Posadzone zostały drzewa i krzewy. Zakres zadania obejmował także: rozbiórkę nawierzchni z płyt betonowych, wykonanie chodnika z kostki, systemu nawadniającego i oświetlenia.

Tekst: Anna Błaszczyk, zdjęcia Magdalena Bartnik, Dariusz Junik