Nowy ambulans dla kaliskiego szpitala

Nowy ambulans stał się własnością kaliskiego SOR-u. Kluczyki do pojazdu symbolicznie wręczył dziś pracownikom szpitala prezydent Krystian Kinastowski. Zakup karetki wsparło m.in. Miasto Kalisz kwotą 200 tys. złotych.

Ambulans jest przeznaczony na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i będzie wykorzystywany przez zespół ratownictwa medycznego do transportu pacjentów między podmiotami leczniczymi.

Wyposażony jest w nosze wielopoziomowe, defibrylator z kardiomonitorem, krzesełko kardiologiczne z systemem płozowym, reduktor medyczny z przepływomierzem nastawnym, ssak, śpiwór bakteriostatyczny.

Koszt zakupu karetki to 279.825 zł brutto. Inwestycję dofinansowało Miasto Kalisz kwotą 200 tys. zł, 14.825 zł to wkład własny szpitala, a pozostała część pochodzi z budżetów powiatu kaliskiego oraz gmin Nowe Skalmierzyce Opatówek, Stawiszyn, Szczytniki i Mycielin.

Ambulans przekazali dziś Radosławowi Kołacińskiemu, dyrektorowi Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu oraz pracownikom Szpitalnego Oddziału Ratunkowego: prezydent Krystian Kinastowski, reprezentanci Województwa Wielkopolskiego, powiatu kaliskiego i gmin, które dofinansowały inwestycję.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk