Nowy pojazd dla OSP Lis

Ochotnicza Straż Pożarna Kalisz-Lis wzbogaciła się o nowy samochód rozpoznawczo-ratowniczy, który Miasto zakupiło w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.

- Nowy pojazd dla straży to przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo. O jego zakup wnioskowali kaliszanie w ramach budżetu obywatelskiego. Dziękuję za zaangażowanie i wsparcie naszych działań na rzecz miasta - mówił prezydent Krystian Kinastowski, przekazując klucze do samochodu.

Renault Trafic, o wartości 119.900,00 złotych, służy do przewozu 9 ratowników i specjalistycznego sprzętu. Realizację zadania poparło głosami 1877 mieszkańców.

Jednostka OSP Kalisz-Lis działa w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego (KSRG), a jej specjalizacja to ratownictwo wodne i poszukiwawczo-ratownicze.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk