Nowy radiowóz dla kaliskich policjantów

Prezydent Krystian Kinastowski przekazał dziś Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu samochód, zakupiony ze środków Miasta Kalisza.

Kluczyki do pojazdu odebrali: mł. insp. Tadeusz Królikowski, pierwszy zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu oraz przedstawiciele Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej.

- Zależy nam na bezpieczeństwie kaliszan. Dlatego, w miarę możliwości budżetu Miasta, wspieramy Komendę Miejską Policji w Kaliszu, przekazując pojazdy, testy do wykrywania narkotyków i nagrody finansowe dla wyróżniających się funkcjonariuszy – powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

Przekazany dzisiaj samochód marki Renault będzie wykorzystywany w codziennej pracy funkcjonariuszy Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej.

Koszt jego zakupu wyniósł 125 tysięcy złotych. W przekazaniu pojazdu uczestniczył wiceprezydent Mateusz Podsadny.

To kolejne wsparcie dla kaliskiej komendy w tym roku. Wcześniej policjanci otrzymali 245 testów do wykrywania narkotyków o wartości blisko 4 tysięcy złotych.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek – Kancelaria Prezydenta Miasta