O przebudowie ulicy Zamkowej

Prezydent Krystian Kinastowski spotkał się dziś z przedstawicielkami przedsiębiorców - właścicielkami sklepów przy ulicy Zamkowej, aby porozmawiać o projekcie przebudowy tej części miasta na woonerfy.

Zadanie będzie realizowane w ramach projektu "Kalisz - kurs na rewitalizację" i obejmie ulice: Śródmiejską, Zamkową i Piskorzewską.

- Jego celem jest uatrakcyjnienie miejskiej przestrzeni i oddanie jej mieszkańcom - podkreśla prezydent Krystian Kinastowski.

Zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym z 2017 roku projekt, zakłada utworzenie m.in. 17 miejsc postojowych w ulicy Zamkowej. Obszar zostanie uporządkowany, zyska nowe nawierzchnie oraz zieleń. Ulica i chodnik zostaną zrównane do jednego poziomu. Zmienione zostanie także oświetlenie, które pozwoli na wyeksponowanie kamienic.

Jak zapewnia wykonawca, roboty przy ulicach Zamkowej i Piskorzewskiej mają rozpocząć się pod koniec lipca. W następnej kolejności przebudowana zostanie ulica Śródmiejska. Prace na przedmiotowych ulicach zakończyć się mają do końca bieżącego roku.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział również wykonawca i projektant, a także przedstawiciele Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Kalisza: naczelnik Stanisław Krakowski, Anna Durlej - kierownik Biura Przygotowania Inwestycji Dofinansowanych oraz Izabela Grześkiewicz - kierownik Biura Rewitalizacji.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek