Od soboty szpital w Wolicy będzie placówką jednoimienną

Od soboty, 17 października, pacjentom z COVID-19 pomocy – jako placówka jednoimienna – będzie udzielać Wojewódzki Specjalistyczny Zespół ZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k. Kalisza. To dodatkowe 120 łóżek dla naszego regionu wyposażonych w 10 z respiratorów. Szpital w Wolicy ma 12 lekarzy i ponad 50 pielęgniarek.  

Obecnie szpital w Wolicy organizuje transport dla swoich pacjentów z chorobami nowotworowymi i pulmonologicznymi, którzy jeszcze przebywają w szpitalu. 12 chorych z Wolicy do jutra zostanie przewiezionych do szpitali ościennych. Pozostali pacjenci zostali wypisani ze szpitala po zakończonym leczeniu chorób pulmonologicznych. Ponownie będzie zamknięta rehabilitacja oddechowa. W sobotę szpital w Wolicy będzie gotowy na przyjęcie pacjentów z Covid-19.

Lecznica w Wolicy będzie po raz drugi przekształcona ze specjalistycznej na szpital jednoimienny. Poprzednie przekształcenie i funkcjonowanie placówki jednoimiennej w Wolicy trwało od 20 kwietnia do 30 czerwca 2020 r. Przed przekształceniami szpital mógł przyjąć do 140 pacjentów.

Dodała: Anna Błaszczyk - Urząd Miasta Kalisza, za: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, fot. kalisz.pl
Wersja do druku
Wersja PDF