Odbiór odpadów wielkogabarytowych z budynków jednorodzinnych od 20 lipca

20 lipca 2021 r. rozpocznie się odbiór i transport odpadów wielkogabarytowych z nieruchomości zabudowanych budynkami jednorodzinnymi na terenie Kalisza. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem oraz sposobem zgłoszenia konieczności wywozu odpadów.

Do 23 lipca 2021 r. odpady wielkogabarytowe będą odbierane według harmonogramu bez konieczności zgłaszania.

Od 24 lipca 2021 r. odpady wielkogabarytowe będą odbierane po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym lub mailowym minimum na 2 dni przed planowanym terminem odbioru z lokalizacji wskazanych w harmonogramie, określonym na dany kwartał (SPRAWDŹ).

Konieczność wywozu odpadów wielkogabarytowych należy zgłaszać telefonicznie pod numerem +48 786 822 202 w godzinach 7:00 - 15:00 od poniedziałku do piątku lub na adres e-mail gabaryty@wodociagi-kalisz.pl, wskazując dokładny adres nieruchomości.

Przypominamy, że odpady wielkogabarytowe to odpady komunalne, powstające w gospodarstwach domowych, które ze względu na swój rozmiar i wagę nie mieszczą się w pojemnikach na odpady, np. meble (szafy, łóżka, fotele, kredensy, biurka, krzesła), materace, dywany, wykładziny, karnisze, kołdry, deski do prasowania, duże lustra (w ramie), duże instrumenty muzyczne bez elementów elektronicznych, wózki i łóżeczka dziecięce, kojce dla dzieci, przewijaki, rowery, duże donice, meble ogrodowe, duże zabawki bez elektroniki, np. koń na biegunach.

Uwaga! Do odpadów wielkogabarytowych nie zaliczamy:
- elementów wyposażenia łazienki i toalety (wanny, muszle klozetowe, umywalki, prysznice),
- odpadów poremontowych,
- pralek, lodówek, piecyków gazowych, telewizorów – elektrośmieci,
- okien z ramami okiennymi.

Odpady wielkogabarytowe z zabudowy jednorodzinnej należy wystawiać w dniu odbioru do godziny 7.00, w sposób umożliwiający dogodne ich odebranie, nie utrudniając tym samym ruchu pojazdów i pieszych.

Reklamacje dotyczące usługi należy zgłaszać do godz. 12:00 następnego dnia po planowanym odbiorze, pod numerem telefonu: +48 786 822 227. Niezgłoszenie reklamacji we wskazanym czasie oznacza wywiązanie się wykonawcy z realizacji zgłoszonej usługi.

Odbiór i transport odpadów wielkogabarytowych prowadzić będzie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

Dodała: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta
Wersja do druku
Wersja PDF